Motošporti
slice
Gajser v Švici po padcu v prvi vožnji na koncu šesti
Gerčar osvojil prvo letošnjo točko, 19. avgust 2018 ob 18:04 Motokrosist Tim Gajser je dirko svetovnega prvenstva razreda MXGP v Frauenfeldu-Gachnangu v Švici končal na šestem mestu. Gajser je bil po padcu v prvi vožnji 12., v drugi pa je bil tretji.
8
Tänak v Nemčiji zmagal drugič zapored
1
19. avgust 2018 ob 15:05 Estonec Ott Tänak (Toyota) je zmagovalec relija za svetovno prvenstvo v Nemčiji. Na deveti dirki sezone je premagal vodilnega v skupnem seštevku Belgijca Thierryja Neuvilla (Hyundai).
Lorenzo v Spielbergu v zadnjem krogu ugnal Marqueza
7
12. avgust 2018 ob 16:15 Španec Jorge Lorenzo je zmagovalec dirke motociklističnega svetovnega prvenstva v Spielbergu v Avstriji.
Kljub močnemu glavobolu Žagar drugi na Švedskem
8
11. avgust 2018 ob 23:03 Slovenski spidvejist Matej Žagar je na dirki za Veliko nagrado Švedske v Malilli osvojil drugo mesto. Zmagal je Danec Nicki Pedersen, tretji pa je bil Šved Fredrik Lindgren.
Marquez dve tisočinki sekunde pred Doviziosom
2
11. avgust 2018 ob 16:39 Španec Marc Marquez (Honda) je bil najhitrejši v kvalifikacijah pred nedeljsko dirko motociklistov za VN Avstrije v Spielbergu.
Nova simultanka Herlingsa, Gajser sedmi Motokrosist Jeffrey Herlings se je v Belgiji veselil še 12. zmage v letošnji sezoni svetovnega prvenstva razreda MXGP. Nizozemec je bil brez konkurence v obeh vožnjah.
8
Dvojna zmaga Ducatija; Marquez povečal prednost pred Rossijem Italijan Andrea Dovizioso je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v razredu MotoGP v Brnu. Drugi je bil njegov moštveni kolega na ducatiju Jorge Lorenzo.
10
Žagar prvak sedemnajstič zapored V Petišovcih pri Lendavi se je končalo državno prvenstvo posameznikov v spidveju. Po pričakovanjih je brez izgubljene točke slavil Matej Žagar.
1
Gajser enajsti v kvalifikacijah ene najzahtevnejših dirk Nizozemec Jeffrey Herlings si je zagotovil najboljše startno izhodišče za nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v motokrosu v Lommelu v Belgiji.
4
Dovizioso z najboljšega položaja v Brnu Italijanski motociklist Andrea Dovizioso (Ducati) je bil najhitrejši v kvalifikacijah (MotoGP) pred nedeljsko dirko za VN Češke v Brnu.
1
Valentino Rossi v Brno po zgodovinski dosežek Italijanski motociklistični zvezdnik Valentino Rossi bo na dirki na Češkem lovil poseben zgodovinski dosežek. Lahko namreč postane prvi dirkač v svetovnem prvenstvu z več kot 6.000 točkami v karieri.
3
Tänak dobil reli na Finskem Estonec Ott Tänak je zmagovalec letošnjega relija na Finskem.
3
Gajser tretji v Loketu Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v motokrosu v elitnem razredu MXGP v Loketu na Češkem zasedel tretje mesto.
7
Žagar iz Cardiffa s šestimi točkami; Doyle brez zavesti Matej Žagar je na veliki nagradi Velike Britanije v spidveju osvojil 11. mesto. V Cardiffu se je zmage veselil Poljak Bartosz Zmarzlik.
2
Marquez devetič zapored osvojil VN Nemčije Vodilni v elitnem motociklističnem razredu Marc Marquez se je z novo zmago še utrdil v vodstvu. Katalonec je bil najhitrejši na Sachsenringu, kar je že njegova deveta zmaga zapored na VN Nemčije.
4

Izbor
Citat za prebrat
link
David Beckham
3
21. avgust 2018 ob 07:00 Ponosen sem, da sem se pridružil slavnim igralcem s seznama dobitnikov te nagrade. Moja kariera mi je omogočila, da sem lahko pomagal številnim ljudem. Počaščen sem zaradi te nagrade.