Motošporti
slice
Loeb bo sedel za volan hyundaia
Ostalih osem dirk bo vozil Sordo, 13. december 2018 ob 17:39 Najuspešnejši dirkač v zgodovini relija, Francoz Sebastien Loeb, je s Hyundaiem podpisal dvoletno pogodbo, po kateri bo v sezoni 2019 vozil na šestih relijih za svetovno prvenstvo.
5
Zanimiv finale sezone – prvak Marquez padel, prestižna zmaga Doviziosa
11
18. november 2018 ob 15:31 Zadnja dirka sezone svetovnega prvenstva v motociklizmu je bila, čeprav je bil prvak znan že nekaj časa, zanimiva do konca.
Ogier v "slogu stare mame" do šestega naslova prvaka
6
18. november 2018 ob 10:53 Sezona svetovnega prvenstva v reliju se je v Avstraliji končala z zmago Finca Latvale, v skupnem seštevku pa je šesto leto zapored slavil Sebastien Ogier.
Maverick Vinales s prvega mesta v Valencii
1
17. november 2018 ob 16:36 Španec Maverick Vinales (MotoGP; Yamaha) je bil najhitrejši v kvalifikacijah pred zadnjo dirko sezone svetovnega prvenstva v motociklizmu, ki jo bo v nedeljo gostila Valencia.
Marquez v Sepangu po padcu Rossija do 70. zmage kariere
21
4. november 2018 ob 08:59 Marc Marquez (Honda) je zmagovalec dirke razreda MotoGP v Sepangu. Vodstvo je prevzel štiri kroge pred koncem, potem ko je Valentino Rossi padel.
Marquez po kazni s sedmega mesta; dirka že ob 6. uri Marc Marquez, ki si je že zagotovil nov naslov prvaka v razredu MotoGP, je na VN Malezije v postavil najboljši čas kvalifikacij, a ne bo štartal v prvi vrsti.
11
Zmaga Vinalesa, odstop Marqueza Španec Maverick Vinales je v razredu MotoGP dobil dirko motociklistov za VN Avstralije, kar je prva zmaga za Yamaho v tej sezoni.
8
Loeb po petih letih z zmago, o prvaku odloča Avstralija Sebastien Loeb je zmagovalec relija po Kataloniji, predzadnje preizkušnje svetovnega prvenstva. V tesni končnici je le za 2,9 sekunde ugnal rojaka Sebastiena Ogierja.
4
Marquez v Avstraliji petič zapored s prvega mesta Dirko motociklistov za VN Avstralije v Phillip Islandu bo v razredu motoGP s prvega mesta začel Marc Marquez, ki si je že zagotovil naslov svetovnega prvaka.
4
Vozniki relija nekoč tako priljubljeni kot smučarji Ta teden mineva 40 let od prve izvedbe najbolj slovite dirke v slovenskem prostoru – relija Saturnus. Dirko si je zamislil Roman Kokalj, eden od avtomobilskih navdušencev v tovarni Saturnus.
14
Marquez potrdil tretji zaporedni naslov, Dovizioso po padcu 18. Španec Marc Marquez je z zmago v Motegiju na Japonskem tri dirke pred koncem sezone petič postal svetovni prvak v razredu MotoGP.
17
V kvalifikacijah VN Japonske najhitrejši Dovizioso Dirko svetovnega prvenstva v motociklizmu v razredu MotoGP za VN Japonske bo s prvega mesta začel Italijan Andrea Dovizioso z ducatijem.
4
Marquez dobil razburljiv troboj v Buriramu Marc Marquez je zmagovalec razburljive 14. dirke sezone svetovnega prvenstva v razredu MotoGP. To je njegova sedma zmaga sezone in 42. kariere v razredu MotoGP.
22
Prvak Woffinden, deseti Žagar bo upal na posebno povabilo Britanec Tai Woffinden je dobil zadnjo tekmo svetovnega prvenstva spidvejistov v Torunu na Poljskem, s čimer je potrdil tudi skupno zmago.
8
Po zmagi v Walesu Ogier znova v igri za naslov Francoz Sebastien Ogier (Ford) je zmagovalec relija po Walesu. Drugi je bil Finec Jari-Matti Latvala, tretji pa njegov rojak in sotekmovalec v moštvu Toyote Esapekka Lappi.
1

Izbor
Citat za prebrat
link
Peter Prevc
2
16. december 2018 ob 22:10 Za mano je že 21. tekma v Engelbergu. Danes sem zadovoljen z zanesljivo uvrstitvijo v finale in dvema korektnima skokoma.
Več novic ...
Anketa: 4. december 2018 ob 04:49

Nostradamusi, katero mesto bo Slovenija osvojila v kvalifikacijski skupini G za Euro 2020?