Motošporti
slice
Sainz najstarejši zmagovalec relija Dakar
Simon Marčič zaostal 30 ur in zasedel 69. mesto, 20. januar 2018 ob 18:15 Španski dirkač Carlos Sainz je zmagal na reliju Dakar, ki se je s 14. etapo končal v bližini Cordobe v Argentini. To je njegova druga zmaga na tej preizkušnji.
7
Marčiču pri vrnitvi pomagal tudi Tim Gajser
7
18. december 2017 ob 18:36 Motorist Simon Marčič se leto po neprijetni izkušnji vrača na reli Dakar, ki bo zanj bolj avantura, saj sodi med tiste, ki nima polne tovarniške podpore.
Gajser spočit začel priprave na novo sezono
9
21. november 2017 ob 11:58 Najboljši slovenski motokrosist Tim Gajser je sezono 2017 končal na petem mestu svetovnega prvenstva MXGP. Sezono je zdaj že pozabil in se usmeril na novo.
Neuville v nalivu do četrte zmage sezone
2
19. november 2017 ob 11:03 Belgijec Thierry Neuville je zmagovalec relija po Avstraliji, zadnje dirke svetovnega prvenstva 2017, svetovni prvak Sebastien Ogier pa je po težavah z menjalnikom osvojil četrto mesto.
Spidvejska elita tudi prihodnje leto v Krškem
6
17. november 2017 ob 18:58 Stadion Matije Gubca v Krškem bo tudi v naslednji sezoni gostil najboljše spidvejiste na svetu. Ti bodo v Krškem gostovali 8. septembra, na osmi od enajstih dirk svetovnega prvenstva.
MotoGP: Marquez v Valencii četrtič svetovni prvak Dirko MotoGP za VN Valencie je dobil Španec Dani Pedrosa pred Johannom Zarcom in Marcom Marquezom. Slednji je tako potrdil naslov svetovnega prvaka v kraljevem motociklističnem razredu.
32
Marquez iz prve vrste, Dovizioso šele deveti Odločilno dirko svetovnega prvenstva v motociklizmu bo branilec naslova Marc Marquez začel z najboljšega položaja.
3
Turka v Idriji okronali za državnega prvaka v reliju Z relijem v Idriji se je končala sezona slovenskega državnega prvenstva. Zadnje dejanje je dobil Rok Turk, ki je tako tudi postal državni prvak.
1
Ogier brez konkurence - petič zapored svetovni prvak Francoski dirkač Sebastien Ogier je na reliju po Veliki Britaniji v Walesu še petič zapored osvojil naslov svetovnega prvaka.
2
MotoGP: Vse bo jasno v Valencii, razlika znaša 21 točk! Italijanski motociklist Andrea Dovizioso je s šesto zmago sezone na VN-ju Malezije v Sepangu odločitev o naslovu svetovnega prvaka v MotoGP-ju prestavil na zadnjo dirko sezone.
12
Žagar Slovenijo zadržal na zemljevidu svetovnega spidveja Na zadnji dirki svetovnega prvenstva v spidveju, ki jo je gostil Melbourne, je slovenski as Matej Žagar osvojil peto mesto, skupaj sedmo, kar pomeni, da si je zagotovil nastopanje med elito tudi v ...
11
Kvalifikacije Pedrosi, Dovizioso tretji, Marquez sedmi Španec Daniel Pedrosa je v Sepangu v Maleziji dobil kvalifikacije motociklistov (MotoGP) pred nedeljsko predzadnjo dirko sezone svetovnega prvenstva.
3
Marquez naredil velik korak k novemu naslovu Hondin motociklist Marc Marquez je zmagovalec dirke za VN Avstralije v razredu motoGP. Na Phillip Islandu sta mu na odru družbo delala Yamahina dirkača Valentino Rossi in Maverick Vinales.
5
Marquez v boj za naslov s prvega mesta, Dovizioso šele z 11. Španski motociklist in vodilni dirkač prvenstva MotoGP Marca Marquez (Honda) bo nedeljsko dirko za veliko nagrado Avstralije na Phillip Islandu začel s prvega startnega mesta.
1
Gajserju veliki met na spektaklu v Las Vegasu ni uspel Slovenski motokrosist Tim Gajser je konec tedna nastopal na prestižni dirki v superkrosu v ameriškem Las Vegasu.
11

Izbor
Citat za prebrat
link
Peter Prevc
8
20. januar 2018 ob 21:22 Prvi mesec v pokalu sem bil okrog 15. mesta, pa se mi je včasih skok zdel boljši, kot prejšnji teden na Klumu, ko sem bil tudi šesti. Boriti se moraš sam s sabo in iti potem naprej z vero vase.
Več novic ...
Anketa: 18. januar 2018 ob 10:13

Ali se bo slovenski rokometni reprezentanci uspelo prebiti v polfinale evropskega prvenstva?