Tenis
slice
Muguruza igralka leta po izboru WTA
CiCi Bellis novinka leta, 20. oktober 2017 ob 20:19 Najboljša teniška igralka leta 2017 po izboru združenja igralk WTA je Španka Garbine Muguruza. Med dvojicami sta nagrado za najboljši prejeli Švicarka Martina Hingis in Tajvanka Jung-Jan Čan.
3
Kavčič je bil blizu poraza, nato je dvoboj predal
17
18. oktober 2017 ob 18:08 Blaž Kavčič je nastop na teniškem turnirju v Moskvi končal v prvem krogu, v katerem je moral priznati premoč Bosancu Mirzi Bašiću.
Klepačeva med svetovno teniško elito v dvojicah
11
17. oktober 2017 ob 16:48 Koprčanka Andreja Klepač bo skupaj s Španko Jose Mario Sanchez Martinez nastopila na zaključnem turnirju najboljših teniških dvojic sezone, ki bo med 23. in 29. oktobrom v Singapurju.
Nadal ostaja v vodstvu, Čilić napredoval na četrto mesto
49
16. oktober 2017 ob 12:15 Na najnovejši računalniški lestvici najboljših teniških igralcev na prvih treh mestih ni sprememb, se je pa Hrvat Marin Čilić zavihtel na četrto.
Nadal le nemočni opazovalec FedEx šova v Šanghaju
164
15. oktober 2017 ob 14:32 Švicarski šampion Roger Federer je svojemu večnemu teniškemu tekmecu Rafi Nadalu v finalu mastersa ATP v Šanghaju odčital pravo lekcijo in po dobri uri slavil zmago z gladkih 6:4 in 6:3.
Teniška klasika v finalu Šanghaja - Nadal proti Federerju Rafael Nadal se je moral za finale teniškega mastersa v Šanghaju precej potruditi, v dveh izenačenih nizih je ugnal Marina Čilića (7:5, 7:6).
46
Federer se bo skušal oddolžiti del Potru za poraz v New Yorku Rafael Nadal nadaljuje izjemno jesen, saj se je na mastersu v Šanghaju prebil v polfinale, kjer ga v soboto čaka Marin Čilić.
17
Nadal niz zmag zanesljivo podaljšal na 14 Rafael Nadal je na teniškem turnirju serije 1.000 v Šanghaju v osmini finala zanesljivo opravil z Italijanom Fabiem Fogninijem. V dobrih dveh urah je zmagal s 6:3 in 6:1.
7
Nadal udarno začel tudi v Šanghaju - v osmini finala ga čaka Fognini Rafael Nadal je vse bližje potrditvi prvega mesta na lestvici ATP tudi ob koncu teniškega leta. V 2. krogu mastersa v Šanghaju je Španec premagal Jareda Donaldsona s 6:2 in 6:1 po 54 minutah.
14
V Melbournu se bodo tenisači pomerili za rekorden nagradni sklad Najboljši teniški igralci na svetu se bodo na Odprtem prvenstvu Avstralije prihodnje leto potegovali za rekorden nagradni sklad - skupno 43 milijonov ameriških dolarjev.
2
Nadal ekspresno do 75. turnirja Rafael Nadal je na odlični poti, da leto konča na vrhu lestvice ATP, saj je v Pekingu osvojil šesti turnir sezone. V finalu je brez težav odpravil Nicka Kryrgiosa s 6:2 in 6:1.
23
Simona Halep nova prva dama svetovnega tenisa Z uvrstitvijo v finale turnirja v Pekingu je Romunka Simona Halep postala najboljša teniška igralka na svetu. To je 25. tenisačica na prvem mestu lestvice WTA.
19
Nadal v četrtfinalu Pekinga, nova poškodba Raonića Prvi tenisač sveta Rafael Nadal je po težavah v prvem krogu v osmini finala prikazal precej boljšo predstavo in se uvrstil med osem na turnirju v Pekingu.
9
Dimitrov drugič zapored premagal del Potra Bolgarski teniški as Grigor Dimitrov je v osmini finala turnirja v Pekingu s 7:6 in 7:5 premagal Argentinca Juana Martina del Potra.
4
Rojstvo Laverjevega pokala napoveduje uspešnico Laverjev pokal se je napovedoval kot zabaven eksperiment, nihče ni natančno vedel, kaj pričakovati, a dogodek v Pragi se je na koncu izkazal za velikansko uspešnico.
16

Citat za prebrat
link
Marco Verratti
10
21. oktober 2017 ob 11:32 Neymar bi lahko enako zaslužil v Manchester Cityju ali Chelseaju. Za PSG ni podpisal zaradi denarja, ampak zaradi tega, ker verjame v ta projekt. Enako velja zame.